Rehabilitační cvičení Praha

Rehabilitační cvičení Praha

Utrpěli jste ve vašem životě nějaké zranění, které neodešlo jen tak „bez odezvy“? Když si člověk odře koleno, jediné co zůstane strup, který za pár dní zmizí. Když má někdo chřipku je pár dnů nebo týdnů nemocný a pak se uzdraví, bez jakýchkoliv následků. Ovšem existuje řada nepříjemných zranění, při kterých si člověk odnáší dlouhodobější problémy, které ho mohou velice omezovat a některé z nich v těch nejhorších případech už nikdy úplně nezmizí. Nenechte se vyřadit následky zranění ze hry. Fungujte opět normálně ve vašem běžném životě za pomocí včasné rehabilitace! Rehabilitační cvičení Praha nabízí program zaměřený na pomoc po zranění či nemoci. Cílem cvičení je vrácení pacienta do stavu před zraněním/nemocí za pomocí profesionálně vedených rehabilitačních cvičení.

Pokud máte problémy po zranění a jste z Prahy, tak je rehabilitační cvičení Praha pro vás to nejlepší řešení. Osobní trenér Vladimir Veverka se o vás dobře postará.

Rehabilitační cvičení Praha - kdy na něj jít?

Po doporučení doktora: Poraníte si například kotník a jdete k doktorovi. Po provedení rentgenu vám doktor řekne dobu, kterou byste neměli s kotníkem sportovat, a poté vám doporučí rehabilitační cvičení, díky kterému se vrátíte opět do normální funkčnosti kotníku – zvláště pak pokud s ním chcete opět naplno sportovat, je více než nutné se rehabilitaci naplno věnovat.

Po vlastním uvážení: Zjistili jste, že vás něco trápí (záda, nohy…) a sami si s tím nevíte rady, jak dát danou část svého těla zase do normální funkčnosti. Normální není cítit například mírnou bolest zad, normální je se cítit normálně. Proto jestli máte nějaký problém, určitě je nejlepší řešení dostavit se na naše rehabilitační cvičení v Praze, kde vám profesionálně pomůžeme.

Rehabilitační cvičení - bylo vám doporučeno cvičení doma a nevíte si rady?

Z vlastní zkušenosti víme o problematice vyvstávající dokončením rehabilitace nebo léčebného procesu, kdy je doktorem či fyzioterapeutem doporučené následné cvičení. Tato skutečnost je často pacientem přijímána s otazníky ve tváři a upřímně řečeno valná většina doktorů není schopna poradit. Nelze se tomu divit, protože lékař je odborník v oboru medicíny!

Rehabilitační cvičení Praha - jiná rehabilitace nepomohla?

Co si budeme nalhávat, dnešní svět je plný neprofesionálů ve všech profesích. Taktéž toto platí i o doktorech a fyzioterapeutech. Ne vždy je doktor/fyzioterapeut zkušení a ne vždy vám nabídne profesionální radu či pomoc. Pokud cítíte, že problém neodešel a stále přetrvává i po skončení vaší předepsané rehabilitace, asi byl někde problém. Proto kontaktujte nás a máte jistotu, že budete v dobrých rukou našich profesionálů a ne nějakých slabších fyzioterapeutů, kteří zřejmě své studium prospali.

Kontaktujte mne

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA

Rehabilitační cvičení Praha - proč zrovna my?

V běžných rehabilitačních střediskách, jak už bylo řečeno, mohou pracovat i neprofesionálové kteří nemusejí mít potřebné znalosti a zkušenosti s tím jak správně s pacientem cvičit. Dělají svou práci na základě toho, že dostudovali školu ale ne vždy už na základě svých opravdových zkušeností a znalostí v této oblasti, což ovšem ještě není až tak hrozné. Horší je skutečnost, že zde pracují lidé, kteří to mají jen jako přivýdělek při studiu a sáhneme si na srdce, jak jsme mi jakožto studenti prvních, druhých ročníků váleli ve svém oboru. Ovšem nechceme nikterak shazovat kvalitu zaměstnanců klasických rehabilitačních středisek, ale jen upozornit na fakt, že můžete narazit na fyzioterapeuta popřípadě fyzioterapeutku, která není v rehabilitační cvičených s pacienty tolik zběhlá a to je potom tedy celkem problém.

Navíc při běžně předepsaných cvičeních v rehabilitačních střediskách má fyzioterapeut velkou spoustu lidí, se kterými musí takto rehabilitovat, proto je možné že se dostanete na řadu až například jednou za týden, což v hodně případech není ideální řešení. A díky tomu že týdně cvičí s takovou velkou spoustou lidí, nemůže se pořádně soustředit a orientovat na to co s kým dělal naposledy. Největší problém je ovšem to, že klasičtí fyzioterapeuti cvičí se svými pacienty „podle šablony“, což znamená, že na daný problém používají stejné metody, ať se jedná o jakéhokoliv pacienta.

Při našem rehabilitačním cvičení se vám budou věnovat opravdoví profesionálové, kteří se s chutí zajímají o problematiku rehabilitačního cvičení v plném rozsahu a budou se věnovat každému s individuálním přístupem – podle jeho stavby těla, zraněním a fyzických potížím.

Potřebuju rehabilitační cvičení – nestačí jen klid?

Toto je velice zavádějící domněnka, kterou si bohužel stále ještě říkají někteří lidé, především ti línější, kteří neradi řeší věci, jako jsou nějaké pravidelné rehabilitační cvičení. Bohužel si tyto lidé asi moc neuvědomují, že se jedná o jejich fyzické zdraví. Tato domněnka je zavádějící proto, že klid neboli nic nedělání s daným zraněním vystačí k tomu, aby bylo vše ok. Ovšem tento klid řeší jen zranění, které se sami zahojí – bouchnete se loktem o stůl, říznete se při krájení chleba, praštíte se hlavou o stůl a podobně. Ano na zranění takového typu vystačí tento klid. Dalo by se tvrdit, že by tento klid stačil i na například zlomeniny.

Vezmeme li v úvahu tedy klid+sádra, jenže to by nebyla tak úplně pravda, jelikož po tomto se sice kost zahojí, ale svalstvo velice ochabne a je zapotřebí začít s rehabilitačním cvičením – které by v tomto případě zahrnovalo i posilování ochablých svalů (nárůst svalů). 

Ovšem pokud se jedná a typ zranění například svalů je většinou rehabilitace na místě téměř vždycky. Nelze jen měsíc nic nedělat a čekat že se to tam nějak hezky poskládalo dohromady, svaly se přehodí zpátky, samy zesílí, aby unesly nápor, a vy jste opět stoprocentně připraveni a zregenerováni ke sportovní aktivitě bez rehabilitačního cvičení, jak se mnoho lidí stále mylně domnívá. Velice často se dokonce stává, že ne jenom, že se tělo vyhrabe z následků po zranění za x-krát delší dobu než za pomocí rehabilitačního cvičení a pořád to ještě není ono, ale jsou případy a je jich spousta, kdy to bez rehabilitačního cvičení ani není možné! Kdy tělo nemá dostatek předpokladů a látek aby to dalo alespoň nějak do pořádku samo, ale je odkázáno na člověka a jeho vůli něco s tím dělat – začít rehabilitační cvičení.

MyFitnessTrainer logo
© All rights reserved.