Jídelníček na hubnutí

Jídelníček na hubnutí

K hubnutí nestačí jen cvičení, ale důležitá je i zdravá strava, která vede k docílení požadované váze z dlouhodobého hlediska a bez nežádoucího jo-jo efektu. Jídelníček na hubnutí by měl být sestaven na míru vašim potřebám. Navrhnu vám jej tak, abyste s ním snadno dosáhli svých nastavených cílů. 

Můžete si jej samozřejmě nastait sami, ale často dojdete ke kontraproduktivnímu a neefektivnímu výsledku. I u této odborné činnosti je důležitá praxe a znalosti. Nabízím vám sestavení jídelníčku na hubnutí na základě svých dlouholetých zkušeností. Jen tak zatočíte s nadbytečnými kily. Pokud máte dotazy na téma jídelníčku na hubnutí a v čem se liší od klasického jídelníčku, rád vám je v následující části zodpovím. 

Jídelníček na hubnutí – proč jej využívat?

Lidé často žijí v přesvědčení, že je pro ně jídelníček na hubnutí zbytečný. Často se domnívají, že stačí cvičení a zdravé stravování. Při jakémkoliv dlouhodobém cvičení hraje strava až 70 % roli v celém procesu změny. I když se budete skutečně zdravě stravovat tak jak vám velí vaše svědomí, váš jídelníček na hubnutí nebude tak efektivní jako jídelníček sestavený na míru odborníkem. 

Jídelníček na hubnutí – stačí nám zdravé potraviny?

Máte zdravý jídelníček, ale stále nehubnete? V čem je problém? Je to jednoduché. Jídelníček na hubnutí musí obsahovat nejen vhodný druh potravin, ale je potřeba je mít setříděné v rámci denního režimu. Například není vhodné ovoce konzumovat v noci a to i přesto, že je to zdravá potravina. Obsahuje totiž hodně cukrů. Prospěšné potraviny je potřeba konzumovat podle nastaveného systematického řádu tak, aby bylo dosaženo optimálního výsledku. Poradím vám se správným jídelníčkem na hubnutí, který vás nasměruje k vašemu cíli. 

Jídelníček na hubnutí - co zahrnuje?

Jak jsem již uvedl, jídelníček na hubnutí se skládá především z kvalitních potravin. To však neznamená předražené suroviny. I dnes můžete zakoupit kvalitní potraviny za dobré ceny. Stačí se řádně o informovat a zajímat se o možnosti dodavatelů ve vašem okolí – jako jsou bio farmy, řeznictví, lokální potraviny, atd. 

Jídelníček na hubnutí je služba na míru každému klientovi, proto je možné vyjmenovat pouze základní obecně zdravé potraviny do jídelníčku na hubnutí skvěle zapadající:

  • Zelenina 

  • Ovoce 

  • Ryby 

  • Luštěniny 

  • Obiloviny 

  • Mléčné výrobky 

Důležité je také pořadí jednotlivých pokrmů vzhledem k aktuálnímu režimu klienta. Hlavní složku by měly tvořit ovoce a zelenina, tím dáte tělu dostatek živin. Nesmí chybět rybí maso, které plně nahradí hovězí a vepřové, je stravitelnější a má lepší výživové hodnoty. Skvělou volbou jsou luštěniny, které lze použít jako přílohu. Nezapomeňte ani na obiloviny a mléčné výrobky v přiměřeném množství a zejména na pitný režim. 

Jídelníček na hubnutí – musí obsahovat suplementy?

Ne nemusí. Suplementy čili doplňky stravy nejsou nezbytnou složkou jídelníčku na hubnutí. Naopak je potřeba jejich užívání konzultovat, aby nedošlo k možným problémům tím, že zkombinujete nevhodně stravu a doplňky. Jídelníček na hubnutí je dostačující pro dlouhodobé snížení hmotnosti, zlepšení zdravotního stavu. 

Jídelníček na hubnutí – poskytne vhodný základ i bez cvičení

Existuje mnoho lidí, kteří nemají čas či energii na cvičení nebo jednoduše cvičit nechtějí. Zde je pak nasnadě otázka, zda má jídelníček na hubnutí v tomto případě nějaký smysl. Ano má. Je vhodnou cestou jak snížit hmotnost, ale pamatujte, že vždy je vhodné alespoň minimálně cvičit nebo alespoň chodit na pravidelné dlouhé procházky. Pohyb je základ. Bez cvičení sice jídelníček na hubnutí fungovat bude, ale kila budou ubývat mnohem pomaleji a hubnutí bude trvat déle. 

Jídelníček na hubnutí - kdy uvidím výsledky?

Bohužel na tuto otázku není možné dát jednoznačnou a univerzální odpověď. Každý člověk je individuální bytost. Ačkoliv jsou základní principy jasně dané, hubnutí ovlivňuje celá řada faktorů, které není možné globalizovat. Není proto ani možné použít jeden jídelníček na hubnutí jako šablonu pro další klienty. 

Univerzální jídelníček na hubnutí zkrátka neexistuje, nicméně lze využít univerzální postup na sestavení jídelníčku na hubnutí a to je přístup. Když se kvalitně zohlední všechny aspekty, povede jídelníček ke snížení hmotnosti. 

První viditelné výsledky vašeho jídelníčku na hubnutí na míru ovlivňuje také to zda cvičíte či máte jiné fyzické aktivity a jak jsou účinné. Velmi rád s vámi vše zkonzultuji, navedu vás na správný trénink tak, aby vás dovedl k nižší váze. Důležité jsou silná vůle, disciplína a především motivace. Se správně nastaveným jídelníčkem na míru a cvičením uvidíte výsledky již po prvním měsíci hubnoucí kúry. 

Rozhodně se nevyplatí sledovat váhu. I při snížování hmotnosti je nutné dodržovat harmonogram, který vede k úbytku tuku a nabírání svalové hmoty. Sledovat váhu je v prvních měsících spíše na škodu a to z toho důvodu, že centimetr krychlový tuku je o dost lehčí než stejné množství svalové hmoty. Ideální metodou pro zaznamenávání výsledků je pravidelné přeměřování jednotlivých partií a použití srovnávacích fotografií. 

Jsem váš osobní výživový poradce, ale i osobní trenér, který vám nabízí například tyto tréninkové programy: Tvarování postavy, Nárůst svalů, Redukce váhy, Rehabilitační cvičení , cvičení proti bolesti zad, kondiční cvičení a mnoho dalších programů. Dále nabízím tréninky na Sparťan race, Cross training a lze se domluvit na cvičení fitness u vás doma.


MyFitnessTrainer logo
© All rights reserved.