Trénink zdarma !
TO CHCI

Rehabilitace kolene

Rehabilitace kolene

Rád bych vám pověděl příběh o svém koleni.  V únoru roku 2017 jsem byl na plastice předního křížového vazu. Po 20 letech aktivního hraní fotbalu mi na fotbalovém zápase praskl přední křížový vaz. A to je ta chvíle, kdy začal můj příběh a dlouhá a chvílema i nekonečná cesta za uzdravením. :) Nejdříve jsem se pokusil dát koleno dohromady sám a bez operace. Bohužel jsem ale cítil, že to není ono, tak jsem se nakonec rozhodl, že operaci podstoupím.

Rehabilitace kolene - Praha - po operaci

Po operaci to bylo opravdu těžké, protože mi koleno otékalo a já jsem nemohl nic dělat. Jen ležet, ledovat a mít nohu ve zvýšené poloze.

Poté co se to zklidnilo, jsem začal docházet na rehabilitace kolene, ale bohužel jsem neměl štěstí na to správné místo. Přístup v tomto rehabilitačním centru byl velmi neprofesionální a ani trochu individuální. Po několika absolvovaných hodinách jsem se rozhodl centrum opustit a začal jsem si koleno léčit sám.

Rehabilitace kolene - Praha - rehabilitace po svém

Musím říci, že rehabilitace kolene je to velmi dlouhý proces, při kterém musí být člověk opravdu trpělivý a musí vnímat sám sebe. Půl roku po operaci jsem konečně začal vidět dlouho očekávané výsledky. Opravdu hodně mi pomohla jóga, protahování a posilování.

Koleno se samo bohužel neuzdraví, člověk tomu musí jít hodně naproti a opravdu se rehabilitaci kolene věnovat kdykoliv to jde, pokud chcete být co nejdříve zdravý. I přes velké omezení, kdy jsem nemohl sportovat, což pro mě, jako pro milovníka sportu bylo opravdu těžké, musím přiznat, že mi to dalo hodně zkušeností. Naučil jsem se více vnímat své tělo a to, jak v takových případech s kolenem po operaci pracovat.

Rehabilitace kolene - Praha - rok a půl po operaci

S odstupem času jsem za tuto zkušenost rád a svým způsobem jsem i vděčný. Ale přiznám se, že na začátku jsem takhle nemluvil :D

Rok a půl po operaci, díky rehabilitaci, koleno vnímám už skoro na sto procent a necítím žádné omezení v jakémkoliv sportu. Aktuálně surfuji, běhám, kituji, chodím na Spartan Race, posiluji a funguji úplně stejně, jako před operací.

A co bych každému doporučil? Trpělivost a obklopit se lidmi co se o Vaše koleno budou zajímat a vnímat to individuálně ne jako další kus masa:)

Všeobecné informace o rehabilitaci naleznete na stránce Rehabilitační cvičení.

Kontaktuj mne

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA

Kontaktuj mne

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA
MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.