Trénink zdarma !
TO CHCI

Posilování středu těla

Posilování středu těla

Posilování středu těla – začněte s profíkem Vladimírem Veverkou!

Posilování středu těla je základním stavebním kamenem pro další cvičení. Praktikovat posilování středu těla tak, aby bylo cvičení účinné, nezvládnou začátečníci bez odborného dohledu profesionálního trenéra. Takovým profíkem na posilování středu těla je Vladimír Veverka, fitness trenér a výživový poradce.

Vladimír Veverka pracuje jako osobní trenér, má dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti nejen anatomie těla, ale také zdravé výživy. Ke svým klientům má individuální přístup a každému sestaví cvičební program a jídelníček na míru. Výsledky posilování středu těla pod vedením odborného trenéra Vladimíra Veverky zaznamenáte velmi brzo.

Posilování středu těla – proč se toto cvičení nesmí zanedbávat?

Pokud nezačnete cvičit posilování středu těla, dříve nebo později začnou potíže jako jsou bolesti zad a krční páteře. Upřímně, kdo to nezná? Lidé, kteří pracují tvrdě fyzicky, mají většinou práci jednostranně zaměřenou. Unavují a přepínají určitou skupinu svalů, zatímco ostatní leží ladem. Po práci jsou rádi, že si odpočinou a svalí se na gauč. Bez posilování středu těla se bolesti zad brzy dostaví.

Druhá skupina lidí, kteří mají sedavé zaměstnání netrpí o nic méně. Mnohdy naopak. Záda je bolí při sebemenším pohybu a krční páteř mají permanentně zablokovanou. Bez posilování středu těla je svalový korzet zcela zhroucený. Následkem jsou bolesti někdy tak silné, že běhají po doktorech na injekce. Po této fázi přichází bolesti velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen.

Při absenci posilování středu těla je k výše uvedeným potížím ještě bonusem nepěkně vypadající postava. Ženy jsou nešťastné, když vidí, že jim rostou hýždě a břicho a kulatí se záda. Mnohé z nich pak ještě sáhnou po nějaké nevhodné dietě. Takže stop! Vladimír Veverka vám nejlépe vysvětlí důležitost posilování středu těla při kondičním cvičení.

Posilování středu těla – CORE - co to přesně znamená?

Střed těla neboli core, jinak svalový korzet – těmito názvy označujeme skupinu svalů hlubokého stabilizačního systému, který je uložen pod povrchovým svalstvem. Při posilování středu těla aktivujeme tento systém, který je základním kamenem pro rýsování povrchovým svalů.

Při posilování středu těla tedy zapojujeme do cvičení pánevní dno, transversus neboli příčný břišní sval, bránici čili dýchací sval a multifidy, což jsou vzpřimovače páteře. Jistě jste nyní zaznamenali, že tyto svaly mají maximálně důležitou funkci pro naše tělo. Zkrátka posilování středu těla hraje velmi důležitou roli pro náš pohyb, postavu a zdraví.

Posilování středu těla – aneb jak je důležité správně dýchat

Správné dýchání je důležité k tomu, aby cviky pro posilování středu těla vůbec fungovaly. Dýchací sval neboli bránice je stabilizátorem pro břišní svalstvo a pohybuje se nahoru a dolů podle výdechu a nádechu. Posilování středu těla se nedá provádět dobře, neumíme-li při cvičení správně dýchat.

Upřímně, kdo z nás umí správně dýchat? Ačkoli všichni přirozeně dýcháme, při větší námaze zjišťujeme, že nám dech nestačí. Tato dovednost není ze začátku samozřejmá a je opravdu dobré, máte-li po boku svého trenéra, který vás učí a kontroluje. Odborný fitness trenér Vladimír Veverka radí – napřed natrénujte správné dýchání a pak se věnujte posilování středu těla.

Vladimír Veverka vás naučí při cvičení správně dýchat a vysvětlí vám, proč je nutné nejprve posílit hluboký stabilizační systém páteře a pak řešit tzv. „pekáč buchet“ a ploché břicho. Ne každý trenér má tyto potřebné znalosti. Vladimír Veverka je profesionál a naučí vás posilování středu těla tak, aby vše fungovalo.

Posilování středu těla – doporučují lékaři

Lékaři v tomto ohledu radí, že zpevnění HSSP, tedy hlubokého stabilizačního systému páteře, je zaručeně nejzdravější cesta ke tvarování postavy. Teprve poté se můžete věnovat dalším skupinám svalů. Posilování středu těla tedy zpevňuje a stabilizuje oblasti trupu, pánve a páteře. Je zbraní proti vadnému držení těla, dýchavičnosti, bolestem a dokonce potížím s trávicím ústrojím.

Posilování středu těla je velmi náročné, proto lékaři doporučují odborný dohled než cviky opravdu zvládnete. Zapojuje se při nich totiž více svalů najednou, je potřeba výdrže a do toho správné dýchání. Laik toto vše opravdu těžko uhlídá a sladí tak, aby bylo cvičení efektní. A pozor! Posilování středu těla nejsou dříve tak oblíbené sklapovačky nebo sedy-lehy. Ty jsou dokonce nebezpečné.

Posilování středu těla – bez odborného trenéra nezačínejte

Na závěr lze shrnout důvody posilování středu těla, které se týkají téměř každého.

  • Posilování středu těla je důležité pro správné držení těla

  • Posilování středu těla je prevence a odbourání bolestí páteře, kyčlí, kolen a ramen

  • Posilování středu těla je základem pro další tvarování postavy

  • Posilování středu těla je pomoc s dechovými a trávicími obtížemi

Posilování středu těla je rozhodně základní stavební kámen dalšího cvičení. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka je znalec posilování středu těla a navíc výživový poradce, který vám sestaví fitness program a jídelníček na míru a budete mít jistotu zaručeného výsledku.

Kontaktuj mne

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA

Kontaktuj mne

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA
MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.