Trénink zdarma !
TO CHCI

Golf cviky na posílení

Golf cviky na posílení – co radí fitness trenér Vladimír Veverka

Chcete-li hrát golf cviky na posílení by rozhodně měly tomuto rozhodnutí předcházet. Proč? Odpověď je celkem snadná. Golf vypadá jako procházka v pěkných šatech, zdání však klame. Golf je sportovní hra, na kterou je potřeba se připravit jako na jiné druhy sportů. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka říká, že golf cviky na posílení a fitness příprava patří neodmyslitelně k sobě.

Ztuhlé a zkrácené svaly je třeba před hrou protáhnout strečinkem. Kardio trénink vám pomůže, abyste se na greenu při dlouhých vzdálenost brzy nezadýchali. Takže jízdu na kole, běhání, in-line brusle minimálně jednou týdně lze vřele doporučit. Základem pro golf by však měla být posilovna. Cviky pro golf cviky na posílení zádových svalů v oblasti beder a posilování ostatních partií těla jsou naprosto nezbytné, abyste předešli bolestem.

Golf cviky na posílení – předcházejte bolestem s Vladimírem Veverkou

Abyste neměli bolesti při golfu připravte se na golf cviky na posílení s osobním trenérem Vladimírem Veverkou! Cíleně zaměřeným cvičením pomůže vašemu tělu k tomu, aby tento sport zvládlo bez zranění. Tzv. golfové koleno, bolesti ramene při golfu ani bolesti zad při golfu nemusíte prožívat, pokud bude vaše tělo posílené.

Je třeba cvičit na golf cviky na posílení především svalového korzetu zad, tzv. hlubokého stabilizační systém páteře. Cviky na posílení středu těla je třeba vykonávat přesně, jinak nezabírají. Proto je žádoucí mít alespoň ze začátku osobního trenéra jakým je Vladimír Veverka, který vás povede. Každý golfista potřebuje posilování švihu golf se pak stane příjemnou hrou bez následných bolestí.

Nejen posilování zad je pro golf nezbytné. Golf cviky na posílení rukou a nohou jsou také velmi důležité pro dobrou kondici pří hře. Ideálním stavem je rovnoměrné posílení všech svalových skupin. Při posilování na golf by se svaly celého těla měly cvičit v rovnováze. Domluvte si s Vladimírem Veverkou přípravu na golf cviky na posílení vnitřního svalstva stabilizující trup ale také ostatních částí těla.

Golfové údery při odpalech vyžadují rotaci těla a k tomu značnou sílu, takže tělo je v náročných pohybech velmi zatěžováno. Pokud provedete tento pohyb nesprávně, může vám i vyhřeznout ploténka a skončit na operaci. Ohrožení začátečníci a rekreační golfisté, ale i zkušení hráči mají potíže z důvodů častého přetěžování. Golf a zdravotní problémy jdou ruku v ruce velmi často. Vladimír Veverka, profesionální fitness trenér a nutriční specialista proto radí pro golf cviky na posílení všech partií těla.

Při některých golfových úderech je vyžadován velmi energický švih a ruce trpí. Tzv. golfový loket je častým jevem. Zánět vazů na chodidle je zase způsoben dlouhou chůzí po golfovém hřišti. Problémy s menisky a křížovými vazy v kolenou plynou z přenášení váhy z nohy na nohu a rotačních pohybů a mohou vést až k artritidě. Poškození tzv. rotátorové manžety je od opakovaných rotačních pohybů. Kontaktujte Vladimíra Veverku než začnete hrát golf cviky na posílení vás naučí provádět správně a předejdete těmto obtížím.

Golf cviky na posílení – s Vladimírem Veverkou to dokážete!

Co říci na závěr? Chcete-li hrát golf posilování je první krok. Vladimír Veverka vám vysvětlí jak svaly rozehřát, posílit, protáhnout a uvolnit. Svalstvo je v napětí protože jsme většinou ve stresu, takže klid, nezapomeňte, že golf je jen hra. Váš profesionální a osobní fitness trenér Vladimír Veverka vám sestaví cvičební program pro golf cviky na posílení a jídelníček na míru, který s dobrou kondicí úzce souvisí. Bude vás k posilování motivovat, aby pak byl golf opravdu jen příjemnou záležitostí, za kterou ji všichni považujeme.

Golf cviky na posílení - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.