Trénink zdarma !
TO CHCI

Golf a bolest zad

Golf a bolest zad – Vladimír Veverka říká, že patří mezi nejčastější bolesti při golfu

Golf a bolest zad jdou ruku v ruce bohužel více než často. U tohoto sportu jsou záda nejvíce zatěžovanou tělesnou partií, obzvláště jejich bederní část. Rotační pohyb při odpalu míčků je totiž pro záda velmi náročný. Při nesprávně provedeném pohybu může dojít i k vyhřeznutí ploténky, což někdy končí chirurgickou operací. Dost často se také objevuje bolest za krkem z golfu. Zkušený fitness trenér Vladimír Veverka vám poradí jak hrát golf a bolest zad neznat.

Když hrajete golf a bolest zad cítíte, bývá to zpravidla proto, že vaše zádové svalstvo je ochablé. Týká se to začátečníků, ale také zkušených golfistů, kteří namáhají svá záda při úderu do míčku a dlouhé chůzi na greenu. Chcete-li hrát golf a bolest zad nemít, posilování je nutnost a měli byste s ním začít hned. Účinné cviky na posilování středu těla a zad vás naučí profesionální fitness trenér Vladimír Veverka, který se může stát i vaším osobním trenérem.

Golf a bolest zad jsou spojené nádoby protože golfové údery vyžadují rotaci těla a k tomu značnou sílu. V praxi vidíme, že bolesti zad při golfu brání v radosti ze hry jak rekreačním hráčům, pro něž je golf spíše společenskou záležitostí, tak golfistům hrajícím pravidelně. Když půjdete hrát golf a bolest zad vás bude obtěžovat, váš osobní fitness trenér Vladimír Veverka vám pomůže řešit zdravotní problémy z golfu, ale hlavně – předcházet jim.

Golf a bolest zad – začíná to nevinně

Golf a bolest zad nebo vůbec jakákoli bolest se na první pohled zdá s tímto sportem neslučitelná. Tento sport působí jako pohodová hra, společenské setkání, relaxační záležitost. Ale zdání klame. Neposílené tělo dostává pořádně zabrat jako u každé jiné pohybové činnosti. Navíc jsme-li namoženi, máme tendenci si lehnout. Když si odpočineme, jdeme znovu na golf a bolest zad se opět ozve.

Pokud přetěžování zad pokračuje, vy neposilujete a bolesti přetrvávají, nebo se dokonce zhoršují, dříve nebo později se ocitnete u ortopeda. Je známo, že sedavé zaměstnání způsobuje potíže s páteří a ty se objevují u stále mladších ročníků. Svalstvo kolem páteře je ochablé. Provádějte proto cviky na posílení středu těla. Při golfu nachodíte třeba i deset kilometrů, a to už vaše páteř znatelně pocítí. Začněte posilovat s Vladimírem Veverkou co nejdříve, aby jste si mohli užívat golf a bolest zad vás u toho netrápila.

Golf a bolest zad – profitrenér Vladimír Veverka pro vás udělá mnohem víc

Jak jsme si vysvětlili, posilování je základním stavebním kamenem pohodového golfu. Jen profík vám poradí, jak se správně rozcvičit, protáhnout, jakým způsobem a jak často posilovat. Váš osobní trenér Vladimír Veverka vám pomůže nejen s tím, abyste mohli hrát golf a bolest zad vás při něm nepotkala. Jako odborník na zdravou výživu vám také sestaví fitness jídelníček. Cvičební program a jídelníček na míru od profesionála,

jakým Vladimír Veverka je, vám zaručeně dopomůže ke skvělému výsledku golfové hry a nepoškodíte si u toho své zdraví.

Golf a bolest zad - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.