Trénink zdarma !
TO CHCI

Bolesti zad při golfu

Bolesti zad při golfu

Bolesti zad při golfu – proč začít posilovat 

Bolesti zad při golfu jsou bolesti, které se objevují při této hře skutečně nejčastěji. Je to logické, protože nejvíce namáhaná tělesná partie u tohoto sportu jsou záda, a to konkrétně jejich bederní část. Je to dáno charakterem polorotačního pohybu při odpalu míčků. Při nesprávném pohybu totiž může dojít až k vyhřeznutí ploténky, což vyžaduje zásah chirurga. To se nestane, je-li vaše zádové svalstvo posílené. Proto doporučujeme Vladimíra Veverku jako vašeho osobního trenéra při prevenci či odstranění bolesti zad při golfu.

Nejen začátečníci, ale také hráči, kteří již mají určité zkušenosti a umí provést správný odpal, namáhají svá záda nejen při úderu do míčku, ale také při dlouhé chůzi na golfovém hřišti. Jak tedy předejít bolesti zad při golfu? Chcete-li hrát golf posilování je naprostý základ, se kterým je třeba začít. Prevencí jsou cviky na posilování středu těla, tzv. hlubokého stabilizačního systému. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka může být i vaším osobním trenérem a bolesti zad při golfu se vám vyhnou.

V praxi poznáváme, že bolesti zad při golfu obtěžují jak rekreační golfisty, kteří věnují této hře jen jednou za čas a golf je pro ně spíše společenskou záležitostí, tak hráče naprosto zapálené do hry a golf je pro ně sport, jako takový. Golfové údery při odpalech vyžadují rotaci těla a k tomu značnou sílu a tak jsou záda v náročných pohybech velmi zatěžována. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka vám pomůže neřešené bolesti zad při golfu eliminovat tak, aby vám nevznikly žádné zdravotní problémy z golfu.

Bolesti zad při golfu – jsou jediným problémem?

Bolesti zad při golfu nejsou jediné bolesti při golfu, které se objevují. Při určitých úderech je třeba, aby byl švih velmi energický, což značně pocítíte na rukou. Nohy zase trpí při dlouhé chůzi po golfovém hřišti. Tzv. golfový loket, golfové koleno a bolesti ramene při golfu jsou proto častým jevem. Všemu lze ale předejít správně vedenými posilovacími cviky. Obraťte se na fitness trenéra Vladimíra Veverku a on připraví vaše tělo tak, abyste necítili ani bolesti zad při golfu ani žádné jiné.

Začněte posilovat co nejdříve, aby jste si mohli užívat golf a bolest zad vás u toho netrápila. Pokud přetěžování pokračuje a bolesti zad při golfu přetrvávají nebo se dokonce zhoršují, budete muset navštěvovat ortopeda a můžete skončit na operaci. Je známo, že potíže s páteří se objevují u stále mladších ročníků. Jsou způsobené sedavým zaměstnáním. Svalstvo kolem páteře je ochablé. Rozhodnete-li se hrát golf, počítejte s procházkami i deset kilometrů, což vaše páteř pocítí a bolesti zad při golfu jsou tu.

Bolesti zad při golfu – co pro vás může Vladimír Veverka ještě udělat?

Abyste bolesti zad při golfu neměli, je zkrátka potřeba posilovat. Cíleně zaměřeným cvičením společně pomůžete vašemu tělu k tomu, aby tento sport zvládlo bez zranění. Váš osobní trenér Vladimír Veverka vám pomůže s tím, aby vás bolesti zad při golfu nepotkaly. Je nejen profesionálním fitness trenérem, ale také odborníkem na správnou výživu a sestaví vám cvičební program a jídelníček na míru, který s úspěchem v posilování úzce souvisí.

Bolesti zad při golfu - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.