Trénink zdarma !
TO CHCI

Bolesti při golfu

Bolesti při golfu – je to vůbec možné?

Mohou vás vůbec potkat bolesti při golfu, když je tato sportovní hra tak pohodová? Ano, mohou! A nejen bolesti, také úrazy. Můžete jim ale předejít. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka vám poradí jak bolesti při golfu nemít či odstranit.

Nejčastější bolesti při golfu jsou způsobeny přetížením nejvíce namáhaných partií těla, což je pak nutné řešit u ortopeda, v horším případě chirurgicky. Golfové údery při odpalech vyžadují rotaci těla a k tomu značnou sílu, takže tělo je v náročných pohybech velmi zatěžováno. Vladimír Veverka, profesionální fitness trenér a nutriční specialista proto radí posilování pro golf.

Bolesti při golfu – co bolí nejvíce?

Bolesti při golfu se projevují nejvíce v bederní části zad. Vznikají díky polorotačnímu pohybu při odpalu míčku. Jestliže tento pohyb provedete nesprávně, může dojít až k vyhřeznutí ploténky. Nejvíce ohrožení se tedy zdají být začátečníci a rekreační golfisté. Bolesti při golfu však obtěžují nejen rekreační, ale i zkušené hráče. Zdá se, že golf a zdravotní problémy patří k sobě jako je tomu u jiných sportů.

Záda nejsou jedinou částí těla, která trpí. Bolesti při golfu se objevují i v rukou a nohou. Při určitých úderech je třeba, aby byl švih velmi energický, což pocítíte na rukou. Zánět šlach předloktí neboli tzv. golfový loket je proto častým jevem. Zánět vazů na chodidle, připojených k patní kosti je zase příčinou bolesti spojenou s chůzí po golfovém hřišti. Vladimír Veverka říká, že chcete-li hrát golf posilování je první krok.

Mezi další bolesti při golfu patří problémy s menisky a křížovými vazy v kolenou. Způsobuje je přenášení váhy z nohy na nohu a rotační pohyby ve spojení s dlouhou chůzí a často vedou až k artritidě. Při golfu může dojít také k poškození skupiny svalů, které pohybují ramenním kloubem, tzv. rotátorové manžety. Stále opakovaný rotační pohyb je příčinou zánětu úponů. Svěřte se do rukou fitness trenéra Vladimíra Veverky, který připraví vaše tělo tak, abyste žádné bolesti při golfu necítili.

Bolesti při golfu – jak se jim vyhnout?

Pokud přetěžování pokračuje a bolesti při golfu trvají nebo se dokonce zhoršují, můžete skončit s poškozenými svaly a vazy na operaci. Je známo, že stále mladší ročníky mají potíže s páteří způsobené sedavým zaměstnáním. Svalstvo kolem páteře je ochablé. Rozhodnete-li se hrát golf, počítejte s procházkami i deset kilometrů. To pocítí nejen vaše páteř, ale také svalstvo na nohách. Na pořádný švih při odpalu potřebujete sílu v rukou.

Zkrátka, abyste bolesti při golfu neměli, je třeba posilovat. Cíleně zaměřeným cvičením pomůžete tělu k tomu, aby tento sport zvládlo bez zranění. Tzv. golfové koleno, bolesti ramene při golfu ani bolesti zad při golfu nemusíte prožívat, pokud bude vaše tělo posílené.

A profesionální fitness trenér Vladimír Veverka vám pomůže s tím, aby vás bolesti při golfu nepotkaly. Jako váš osobní trenér a odborník na správnou výživu vám sestaví cvičební program a jídelníček na míru, který s úspěchem úzce souvisí. Pomůže vám s posilováním a bude vás motivovat, aby pro vás byl golf opravdu tak příjemnou záležitostí, jak si ji všichni představujeme

Bolesti při golfu - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.