Trénink zdarma !
TO CHCI

Ruik.cz

„Mým vzorem je Pavel Nedvěd a vyznávám hru tiky-taka,“ prozrazuje Pavel Bucha v rozhovoru s Bernardem

Rozhovor Bernard Polák

Připravili jsme pro Vás exkluzivní rozhovor s reprezentačním záložníkem do 21 let Pavlem Buchou, který od jara hostuje v Mladé Boleslavi, kam na půlroční hostování přišel z Plzně, aby se připravil a rozehrál k životní výzvě, která ho v letní přípravě čeká v plzeňském dresu. Jednadvacetiletý nadějný záložník se rozpovídal o svém přístupu k fotbalu, ale také čím vším se snaží na sobě pracovat, aby jednou mohl jít ve šlépějích svého fotbalového idola Pavla Nedvěda.

Co ty a osobní rozvoj?

Po fotbalové stránce se snažím na sobě neustále pracovat a posouvat se. Mým zvykem je zůstávat i po tréninku, kde si přidávám a dělám cvičení navíc. Například když cítím, že je potřeba zapracovat na jemné technice, přihrávce z první, převzetí balonu, prvním doteku či centrech, tak cvičím právě tyhle disciplíny. Pravidelně a opakovaně pak pracuji na rychlosti a dalších atletických dovednostech.

Po tréninku si přidávám i v posilovně, kde je prioritou protahování a případně cvičení s fyzioterapeutem.

Jak na sobě pracuješ mimo hřiště?

Posilovna, plavání, pravidelný trénink s fyzioterapeutem a mentálním koučem. S fyzioterapeutem pracuji na svém těle. Cvičíme, celkově můj fyzický stav analyzujeme a snažíme se neustále posouvat hranice. Nyní se velmi soustředím na stravu. Změnil jsem svůj jídelníček, který řeším s výživovým poradcem Vladimírem Veverkou.

Změna jídelníčku, jak se po něm cítíš?

Je to pozitivní změna, velmi mi to pomáhá. Necítím se po tréninku unavený a jsem schopen jít po tréninku do posilovny a přidávat si ještě navíc, protože mám energii.

                               zdroj: Pavel Bucha, Vladimír Veverka

A práce s mentálním koučem?

Začal jsem se mu věnovat poslední půlrok, protože vnímám, že hlava je velmi důležitá. Celkově je mentální nastavení zásadní pro dobré výsledky. Takže se věnuji i této problematice, čtu knížky a spolupracuji s mentálním koučem.

Co konkrétně probíráte?

Snažíme se pracovat právě na mentálním nastavení, celkové psychické odolnosti a stanovení krátkodobých a dlouhodobých cílů.

Tvůj životní, popř. fotbalový vzor?

Pavel Nedvěd. Když jsem byl malý, tak jsem si na něj hrál, nosil jsem jeho dres, nosil jsem jeho střih vlasů a chtěl jsem vždy být jako on. Neskutečný fotbalista a velký dříč.

A po ukončení Nedvědovy kariéry? Je někdo takový, kdo nyní hraje?

Upřímně ani ne. Svým přístupem a celkově nastavením je pro mě Pavel Nedvěd stále vzorem.

Tvůj oblíbený tým/styl hry?

Mám rád hru založenou na tiky-taka, takže se mi líbí hra Manchesteru City a Barcelony.

Tvůj sen?

Už od mala sním, že jednou budu nastupovat za A-mužstvo české reprezentace, že si zahraju na nějakém šampionátu (Euro či mistrovství světa). Z klubového pohledu je mým snem vyhrát Ligu mistrů. Odvážný sen, ale proč nekoukat vysoko.

Tvůj cíl?

Cíle si stanovuji krátkodobé a dlouhodobé právě s mým mentálním koučem. Například nyní, když jsem jel na reprezentační sraz jednadvacítky, tak jsem si stanovil cíle, které jsem chtěl splnit.

Jak se cítíš po úspěšné reprezentační pauze?

Po reprezentačním cyklu se cítím velmi dobře, jsem pozitivně naladěn a připraven na konečnou fázi naší české ligy. Chci pravidelně nastupovat a být součástí dobré hry a dobrých výsledků Mladé Boleslavi.

zdroj: Pavel Bucha

Co Plzeň, jak to s tebou vypadá? Jaký je tvůj cíl do letní přípravy?

Snažím se v Mladé Boleslavi na sobě pracovat a dělám všechno proto, abych se v létě vrátil do plzeňského týmu a v letní přípravě zaujal trenéra a vedení. Věřím, že zůstanu v plzeňském dresu a budu moct pomoct klukům v Plzni v české lize a evropských pohárech.

Jak se cítíš a jak to vidíš s Mladou Boleslaví?

Já jsem v Bolce velmi spokojený, cítím se tady parádně a mám výhodu, že v kabině je spousty kluků, s kterými jsem se již potkal jinde a které znám osobně. Obecně tady máme výbornou partu a celkově je v týmu skvělá atmosféra. Pevně věřím, že ji podpoříme také výsledkově.

Koho z kluků již znáš z předchozího působení?

Tomáše Hájka znám z Plzně, Kubu Jugase s Mešanovičem ze Slavie a například ze Sparty přišel Weisner, kterého znám ještě s Tomášem Ladrou z mládežnického působení ve Slavii.

                                                zdroj: fkmb.cz

Co tvůj kolega (spoluhráč) Marek Matějovský, věnuje se ti?

Má v týmu pozici vůdce, celkově hodně věcí s námi konzultuje a předává nám svoje zkušenosti, které za celou kariéru nasbíral.

Je ještě někdo takový, kdo byl takovým mentorem z hlediska úspěšné kariéry a mohl ti předávat zajímavé postřehy, rady?

Já mám to štěstí, že ve Slavii jsem se mohl učit od Pepi Hušbauera, Mina Stocha a Dannyho. V Plzni jsou zase Patrik Hrošovský a Tomáš Hořava. Teď přijdu sem do Bolky a tady je Mára Matějovský. Za to jsem strašně rád, protože jakákoliv rada od těchto borců je vždy inspirací.

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.