Trénink zdarma !
TO CHCI

Posilování švihu golf

Posilování švihu golf a příprava fyzické kondice s trenérem Vladimírem Veverkou

Jak již víme, golf není jen procházka, ale náročný sport. Náročný na techniku a také se zde projeví kondice našeho těla. Chcete-li být v golfu úspěšní, je naprosto nezbytné začít posilovat. Profesionální trenér Vladimír Veverka vám dokáže, že budete-li cvičit posilování švihu golf se stane méně namáhavým sportem a o to příjemnější hrou.

Posilování švihu golf – na co se zaměřit?

Pro každého je důležité cvičení na posilování švihu golf začátečníků je však především o vyrovnání nerovnoměrné zátěže. Golf se totiž řadí mezi sporty s jednostrannou zátěží. Abyste neměli žádné bolesti při golfu je potřeba vytvořit kvalitní základ posílením hlubokého stabilizačního systému a zajistit dostatečnou svalovou pružnost. Také zkušení hráči při posilování švihu golf hrají až po jeho předchozím tréninku.

Je nezbytné trénovat nejen posilování švihu golf vyžaduje rozvíjet hlavně posilování velkých svalových partií. Bolesti zad při golfu odstraníte, posilujte především svaly trupu, zádovou a břišní oblast. Cvičte cviky na posílení středu těla. Zdravotní stav vašich zad má podstatný vliv na komfort pohybu a tím na kvalitu hry. Má vliv na základní postoj, který je vůbec tou nejprimárnější složkou odpalu.

Také svaly kyčelního a ramenního pletence jsou pro golfisty velmi důležité. Bolest ramene při golfu je velmi častým jevem. Před tréninkem posilování švihu golf vyžaduje kvalitní fitness přípravu s profesionálním trenérem Vladimírem Veverkou.

Posílená spodní část těla vytváří stabilitu pro silný golfový švih. Silná ramena, ruce a zápěstí jsou však pro správně vedený úder stejně důležitá. Přidávají na síle švihu a jsou schopné kontroly rychlosti pohybu a tedy správného načasování. Dbejte na správné posilování golf a údery v něm pak budou snadné. Zaměřte se s osobním trenérem Vladimírem Veverkou na svalstvo důležité při posilování švihu golf se pak stane hračkou.

Jestliže jsou vaše ramena slabá a při švihu nejsou schopná dostatečné rotace, tak se zápěstní extensory (svaly vedoucí k předloktí) mohou uvolnit. Takto si časem vyrobíte tzv. golfový loket. Chcete-li tedy hrát golf a zdravotní problémy přenechat jiným, posilujte! Ideální je kombinovat posilování s aerobním cvičením, zařadit nejprve posilování švihu golf na greenu až poté. Před vlastním posilováním nezapomínejte na rozcvičení a po skončení na velmi důležitý strečink.

Posilování švihu golf – co je při tréninku nejdůležitější?

Lidské tělo je uzpůsobené tak, že funkci každé oslabené části přebírá část jiná. Tím vzniká nebezpečná nerovnováha. Při tréninku je tedy nesmírně důležité věnovat pozornost i jiným partiím než těm, které přímo zapojujeme při golfovém švihu. Nemáte-li dostatečně silné nohy, aby stabilizovaly tělo pro vykonání dynamického pohybu, nedosáhnete správné přesnosti ani vzdálenosti. Zaměříte-li se na pouhé posilování švihu golf vám nepřinese jen radost z pohybu, ale i zdravotní potíže.

Rozcvičení je pro golfisty velmi důležité. Svaly potřebují rozhýbat, zahřát a prokrvit, aby správně fungovaly. Klouby tím připravíte na pohyb a funguje to jako prevence zranění. Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka vás nejen naučí golf cviky na posílení, ale také vám připraví jídelníček na míru. Jako váš osobní trenér s vámi bude cvičit posilování švihu golf a radost ze hry na sebe nenechají dlouho čekat.

Posilování švihu golf - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.