Trénink zdarma !
TO CHCI

Posilování golf

Posilování golf a příprava s fitness trenérem Vladimírem Veverkou

Ptáte se, jak posilování golf a fitness trenér jde dohromady? U golfu se přece nechceme udřít. Naopak, golf si představujeme jako relaxační sport, který sebou nese určitou prestiž spojenou se společenským setkáváním a hlavně ho chceme hrát pro zábavu. Pohyb na čerstvém vzduchu, nádherný zelený green, vy ve stylovém oblečení. Ještě k tomu domluvit dobrý byznys - jen si představte tu krásu! Ani vás v takovou chvíli nenapadne, v jakém jste ohrožení.

Já, Vladimír Veverka, jako profesionální fitness trenér vám rád vysvětlím, jak golf posilování a správný pohyb spolu úzce souvisí. Jak je důležité před tím, než začnete hrát golf, protáhnout celé tělo, zejména pak zádové svalstvo. A říkám-li svalstvo, myslím tím opravdu svalstvo, nikoli ochablá záda. Takže jak posilovat. V případě ochablého zádového svalstva jsou rotační pohyby páteře při odpalu velmi nebezpečné a páteř se vám může zablokovat. Kdo tuhle bolest zažil, ví své.

Cvičení zaměřené na posilování pro golf je tedy velmi důležité. Svalstvo je potřeba zpevnit a také umět uvolnit. Rád bych vás upozornil na riziko, které podstupujete, sedíte-li delší dobu v kanceláři a pak dostanete pozvání a vyjedete si na golf. Před touto úžasnou hrou byste se měli zaměřit na posilování na golf a předejít tak případným opravdu nepříjemným potížím. Chcete přece hrát golf a zdravotní problémy nechat jiným.

Posilování golf a vy

Možná i pro vás, jako pro většinu lidí je golf spjat s elegantním oblečením, klidným tempem a pohodou. Ačkoli tato představa s úrazy moc neladí, přesto jsou hráči golfu častými návštěvníky fyzioterapeuta či ortopeda. Zranění při golfu jsou nejčastěji způsobena přetížením, ale vyskytují se i traumatické úrazy. Golfové údery totiž vyžadují značnou sílu a tyto opakující se pohyby mohou traumatizovat tkáně a způsobit tak zranění. Rozhodněte se pro posilování golf pro vás nebude nebezpečný.

Nejvíce namáhaná je bederní část zad. Je to dáno charakterem polorotačního pohybu při odpalu. Proto by zejména začátečníci a rekreační golfisté měli mít trenéra, který jim posilování pro golf přesně ukáže. Při nesprávném pohybu může dojít až k vyhřeznutí ploténky, což vyžaduje zásah chirurga. Prevencí jsou cviky na posilování středu těla, tzv. hlubokého stabilizačního systému. V posilování na golf je Vladimír Veverka mezi osobními trenéry jedničkou.

Není to však jen o zádech. Můžete si vyrobit i tzv. golfový loket, poškození rotátorové manžety ramene nebo zánět vazů na chodidle. Vladimír Veverka varuje: „Chcete-li hrát golf posilování pod vedením odborného trenéra je naprostou nutností“. Problémy se netýkají jen začátečníků.

Posilování golf a věk hráče

Je známo, že golf je sportovní hra, kterou mohou hrát i starší lidé. I hráči v relativně vysokém věku hrají golf a tato hra se u nich těší veliké oblibě. Golf pro ně znamená příjemný pohyb venku a důležité společenské setkání. Na první pohled pro seniory určitě nebudou příliš atraktivní cviky na posilování golf však ano. Kdo není aktivním sportovcem i ve vyšším věku, neměl by posilování pro golf podceňovat.

Praxe však ukazuje, že mladší ročníky jsou skoro více ohroženi problémy s páteří než starší kolegové hrající golf pravidelně a po delší čas. Mladí a hráči ve středním věku přípravu v podobě posilování na golf často podceňují. Začněte proto cvičit s profesionálním trenérem a odborníkem na výživu Vladimírem Veverkou posilování golf vám pak přinese radost ze hry a ne zničená záda.

Posilování golf a procházka

Všichni víme, že při golfu se hodně chodí. Ale věděli jste, že při hře, která trvá třeba 5 – 6 hodin, ujdete až deset kilometrů? Také se dost postává, a to vše je zatěžující pro váš pohybový aparát a svalstvo zad. Když pak vlastní hra vyžaduje rychlý švih a silný úder, cítí to nejen vaše páteř, ale také svalstvo na nohách a rukou. Rotační pohyby nejsou zrovna žádoucí ani pro páteřní obratle ani pro klouby vašich nohou a rukou. Chce to pravidelné posilování golf se stane hračkou!

Posilování golf a lidová zábava?

Řekli byste, že golf je dnes u nás 8. nejrozšířenějším sportem? Profesionální osobní trenér Vladimír Veverka asistuje při posilování pro golf u mužů i žen všech věkových kategorií. Poradí vám, který způsob posilování na golf je nejlepší právě pro vás a povede vás jako osobní trenér tak, aby připravil vaše tělo pro tuto hru co nejlépe.

Stane-li se vaší oblíbenou hrou golf posilování přijde jako nutnost hned poté. Mnohem bezpečnější je ovšem od posilování golf začít. Pak vlastní hra nebude rizikem ale naopak velkou zábavou. Zdravotní problémy z golfu se vám vyhnout.

Posilování golf a výbava

Myslíte, že posilování golf a vybavení musí být nutně nákladná záležitost? Věřte, že nemusí. Než zjistíte, že bez chození po zeleném greenu nemůžete být, zkuste si vybavení půjčit. Nebude to zdaleka tak drahé, jak se může zdát. Rozhodně ale nešetřete na posilování na golf a domluvte se s profesionálním trenérem Vladimírem Veverkou. Vaše tělo to jistě ocení daleko více než luxusní hole a oblečení.

Vladimír Veverka, váš osobní trenér vás výborně připraví – zvládněte společně posilování golf bude příjemnou záležitostí. Vladimír Veverka, jako fitness trenér a nutriční specialista, vám vytvoří na míru ušitý program posilování pro golf a připraví vám i správný jídelníček, který je při posilování velmi důležitý

Posilování golf - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.