Trénink zdarma !
TO CHCI

Kamoska.cz

„To, jak se cítíme, může ovlivnit nás i naše okolí,“ říká trenér Vladimír Veverka

Přináším ti rozhovor s dalším osobním trenérem, který si k posilovně vybudoval vřelý vztah. Díky cvičení a pravidelnosti v jídle vypadá perfektně a své zkušenosti chce předat i tobě.

Martina Kalinová, studuje online kurz žurnalistiky a zajímá se o sportovní témata.

Živil se i modelingem, u kterého ještě minimálně zůstal. Hezký a milý kluk se sportovní postavou se odreagovává u malování obrazů. Tady je rozhovor, který ti napoví, jak vypadat dobře a že všechno jde, když chceš a jdeš si za tím.


Vypadat dobře může úplně každý.
foto: Alena Málková

1) Ahoj Vláďo, předem ti děkuji, že sis na mě udělal v tomto adventním období čas. Děláš osobního trenéra ve fitness. Co tě k tomu přivedlo?

Ahoj, já děkuji tobě za nabídnutý rozhovor. Musím upřímně říci, že to byla náhoda. Byla mi nabídnuta práce na recepci v posilovně Axagym na Florenci. I když jsem nebyl příznivcem posilovny a posilovacích strojů, a příliš jsem o nich nevěděl, tak jsem nabídku přijal. Zpočátku jsem na práci recepčního hleděl jako na flexibilní práci, při které jsem se mohl věnovat modelingu. Vzhledem k tomu, že jsem hodně zvědavý člověk, tak jsem postupem času začal zjišťovat informace ohledně správného cvičení, principu a podstaty posilovny, a především jak docílit zlepšení postavy a fyzické kondice. Celý život jsem hrál fotbal a věnoval se kolektivním sportům, ale i přesto jsem si dokázal najít cestu a následně vybudovat k posilovně vřelý vztah. Díky bohatým zkušenostem se sportem a posilovnou jsem si uvědomil, že posilování je nedílnou součástí, jak docílit postavy, která nám vykouzlí úsměv na tváři. Musíme si uvědomit, že to, jak se cítíme uvnitř i navenek, ovlivňuje nás i naše okolí. Cílem a podstatou sportu není hledání ideálů a dokonalých postav, ale vnitřní rovnováhy a zdravého sebevědomí, aneb jak se říká „ve zdravém těle zdravý duch“.

2) Co ti tato práce dává a jak k ní přistupuješ?

Hned na začátku musím zmínit, že má práce je i mým koníčkem, moc mě baví to, co dělám. Pomáhání lidem mi přináší vnitřní uspokojení a radost. Ale nedělejme si iluze, že pokaždé se povede udělat človíčka, který se mnou spolupracuje, šťastným. Nejsem kouzelník a od začátku říkám, že cestu k úspěchu mohu pouze ukázat, ale vykonat ji můžete jenom vy. Důležitá je vzájemná úcta, pochopení, trpělivost a hlavně důvěra.

3) Vypadáš velice dobře. Jsi zastánce zdravého životního stylu. Jak často cvičíš a jak se stravuješ?

Děkuji, jsi milá. Nepovažuji se za člověka, který se stravuje pouze „zdravými věcmi“. Moje strava se většinou skládá z jasmínové rýže, zeleniny, masa, ryb, ovoce a vloček. Důležitá je disciplína a pravidelnost. To je mé zdravé jádro, ale během toho konzumuji, na co mám chuť. Nepatřím mezi striktní trenéry, kteří konzumují pouze jednostrannou stravu. Miluji jídlo a baví mě neustálé objevování nových chutí. Pokud máte občasné nezdravé stravovací výkyvy, na tělo to nemá vliv a nereaguje na ně. Tělo reaguje pouze na pravidelný režim, čili na to, čím se stravujete nejčastěji. A cvičím 4x až 5x týdně.


Ve fitness jsem jako doma.

4) Jakou klientelu cvičíš a věnuješ se i jiným sportům?

Cvičím všechny věkové kategorie. Pro zajímavost momentálně trénuji malého chlapce (13), se kterým cvičím pouze s vlastní váhou, ale taky jsem trénoval starší paní (60), která zhubla tři velikosti. Věk beru pouze jako pomyslné číslo, podstatná je především energie, vitalita a pozitivní přístup k životu. Vzhledem k individuálnímu přístupu se snažím, aby cvičení nebylo zátěží, ale především přínosem pro každou věkovou kategorii. Věnuji se fotbalu, bojovým sportům a nejvíce cvičení a posilování ve fitness.

5) Děláš i modeling. Není se čemu divit. Baví tě to?

Modeling momentálně dělám minimálně, téměř vůbec. V minulosti mě modeling bavil a zajímal, ale čím jsem starší, tak prioritou jsou pro mě osobně jiné cíle. Zejména sport a osobní růst.


Pózování před foťákem jsem si užíval.
foto: Alena Málková

7) V roce 2009 jsi v soutěži Press 2009 vyhrál „Metrosexuála roku“. Co to bylo za soutěž?

Metrosexuál roku je česká obdoba Muže roku v menším měřítku. A přihlásil jsem se do ní ze zvědavosti, jak soutěže takového typu fungují. Byla to pro mě zajímavá zkušenost, které nelituji, ale už nemám ambice do podobných soutěží.

8) A aby toho nebylo málo, tak se věnuješ i umění. Maluješ úžasné obrazy. Určitě tě to nabíjí jako mě psaní. Kde se dají tvé obrazy shlédnout a jsou i na prodej?

Ještě jednou děkuji. Malování se věnuji téměř tři roky. Dostal jsem se k němu spontánně. Jsem citlivý člověk a měl jsem potřebu vyjádřit své emoce a pocity jinak než verbálně. Pracuji s lidmi a prožívám s nimi jejich osudy. Musel jsem najít další variantu odpočinku a relaxace kromě sportu, protože mi sport přestával stačit a cítil jsem se psychicky unaven. Maluji pouze autonomně, když se potřebuji emočně vyjádřit. Během dvou let jsem uskutečnil dvě výstavy. Fotky a mé obrazy naleznete na facebooku Painting of Vladimir Veverka, nebo na mých webových stránkách v sekci moje obrazy. Téměř všechny obrazy vystavuji v příjemné kavárně Simply Café v Karlíně a jsou volně k prodeji.

9) Na závěr mi prozraď, jak to všechno stíháš?

Musím přiznat, že obtížně, ale vzhledem ke své hyperaktivitě potřebuji „zběsilé tempo“.


V kavárně Simply Café se cítím dobře.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Jsi strašně milý kluk. Je něco, co bys chtěl, čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Já moc děkuji za tvůj zájem. Rád bych čtenářkám vzkázal, že cesta ke štěstí je plnění vlastních snů. Pokud vám mohu pomoci zvednout sebevědomí, zlepšit fyzickou kondici a pomoci k cestě ke štěstí, tak vám od srdce rád pomohu. A přeji šťastný nový rok.

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.