Trénink zdarma !
TO CHCI

Golfové koleno

Golfové koleno – jak vznikají problémy s koleny při golfu?

Golf sice vypadá jako pohodová procházka, ale přes všechno zdání, je to náročný sport. Už jste slyšeli o problému nazvaném golfové koleno? Profesionální fitness trenér Vladimír Veverka vám poradí co dělat, abyste golfové koleno při golfu nezískali. Nebezpečí nečíhá jen na začátečníky. Také zkušení hráči jsou ohroženi.

Golfové koleno si můžete totiž vyrobit celkem snadno opakovaným nesprávně prováděným pohybem při této hře. Přenášení váhy z nohy na nohu a rotační pohyby při odpalech jsou pro kolena velmi náročné. Tyto pohyby ve spojení s dlouhou chůzí mohou zapříčinit potíže s menisky a křížovými vazy a často vedou i k artritidě. Pokud svá kolena opakovaně nesprávně zatěžujete, golfové koleno je na světě.

Golfové koleno – jak potížím předcházet?

Nechcete-li získat golfové koleno, cvičte s osobním trenérem Vladimírem Veverkou! Posilování švihu golf samozřejmě zkvalitní, ale abyste byli schopni zvládnout celou hru, při které nachodíte několik kilometrů, musíte začít posilovat komplexně. Chcete-li hrát golf cviky na posílení provádějte pod vedením odborného trenéra, kterým Vladimír Veverka rozhodně je. Správné provádění cviků na golfové koleno a také přiměřené dávkování tréninku je pro úspěch zásadní.

Pokud nezařadíte do svého programu posilování golf může golfové koleno docela snadno vyvolat. Vladimír Veverka, profesionální fitness trenér vám vysvětlí, jak golfové koleno vzniká, jak mu předcházet i jak ho léčit. Jako zkušený fyzioterapeut vám pomůže zdravotní problémy z golfu odstranit, nebo alespoň minimalizovat.

Golfové koleno není jedinou potíží z golfu varuje Vladimír Veverka

Golfové koleno není bohužel jen jediným rizikem tohoto sportu. Mezi další bolesti při golfu patří bolesti zad při golfu, bolesti za krkem z golfu nebo bolesti ramene při golfu. Bolest ramen při poškození tzv. rotátorové manžety, tj. skupiny svalů, které pohybují ramenním kloubem, způsobuje opakovaný rotační pohyb. Stálá iritace má za následek zánět úponů. Váš osobní trenér Vladimír Veverka vám vytvoří tréninkový program nejen pro golfové koleno, ale i pro ostatní části těla.

Kromě pojmu golfové koleno je znám i golfový loket, tedy zánět šlach předloktí. Je způsoben energickými švihy při některých odpalech. Také zánět vazů na chodidle, připojených k patní kosti je běžnou příčinou bolesti při dlouhé chůzi po golfovém hřišti. Ať již vás z golfu bolí cokoli, je potřeba posilovat. Veškeré svalstvo je potřeba zpevnit a také umět uvolnit. Máte-li sedavé zaměstnání a pak se vydáte na green, není golfové koleno jediný problém, který vám hrozí.

Golfové koleno – doporučení na závěr

Rotační pohyby nejsou žádoucí ani pro páteřní obratle ani pro klouby vašich nohou a rukou. Aby byl pro vás golf opravdu pohodovou společenskou událostí, měli byste být dobře fyzicky připraveni. Úrazům, mezi které golfové koleno patří, lze předejít jen posílením svalů, které koleno drží.

Správné provedení posilovacích cviků na golfové koleno zvládnete mnohem spolehlivěji s profesionálem, jakým je Vladimír Veverka, než sami. Fitness trenér a výživový poradce Vladimír Veverka vám sestaví posilovací fitness program i jídelníček na míru.

Golfové koleno - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.