Trénink zdarma !
TO CHCI

Golf a zdravotní problémy

Golf a zdravotní problémy – předcházejte jim s osobním trenérem

Že golf a zdravotní problémy nepatří k sobě? Mýlíte se. Pokud nezařadíte do svého programu posilování golf může zdravotní problémy docela snadno vyvolat. Vladimír Veverka, profesionální fitness trenér vám vysvětlí, jak zdravotní problémy z golfu vznikají. Rotační pohyby páteře při odpalu jsou pro vaše záda opravdu nebezpečné, pokud nevěnujete dostatečnou pozornost posilování.

Cviky zaměřené na posilování pro golf jsou velmi důležité. Ještě důležitější je správné provádění těchto cviků, které většina z nás bez osobního trenéra nezvládne. Svalstvo je potřeba zpevnit a také umět uvolnit. Máte-li sedavé zaměstnání a pak se vydáte na green, zdravotní problémy z golfu na sebe nenechají dlouho čekat.

Drtivá většina lidí golf a zdravotní problémy vůbec nespojuje. Naopak, golf je spjat se společenskou událostí, elegantním oblečením, klidným tempem a pohodou na zeleném trávníku. To je však pravdou jen u hráčů fyzicky připravených. Častá zranění při golfu jsou způsobena přetížením, což je pak nutné řešit u ortopeda. Vyskytují se také traumatické úrazy, které končí na chirurgii. Golfové údery vyžadují nejen rotaci ale i značnou sílu, takže cviky na posilování na golf osobní trenér Vladimír Veverka vřele doporučuje.

Golf a zdravotní problémy – které to jsou?

Nejvíce namáhaná je samozřejmě bederní část zad. Je to dáno charakterem polorotačního pohybu při odpalu. Při nesprávně prováděném pohybu může dojít až k vyhřeznutí ploténky. Pokud jste začátečníci nebo rekreační golfisté, posilování středu těla je nezbytné. Domluvte se s osobním trenérem Vladimírem Veverkou a zdravotní problémy z golfu vás minou!

Při golfu netrpí jen záda. Při některých odpalech je potřeba, aby švih byl opravdu energický a to ucítíte na rukou. Zánět šlach předloktí vám způsobí tzv. golfový loket. Také zánět vazů na chodidle, připojených k patní kosti je běžnou příčinou bolesti spojenou s chůzí po golfovém hřišti. Golf a zdravotní problémy jdou ruku v ruce jako u každého jiného sportu, pokud neposilujete.

Přenášení váhy z nohy na nohu a rotační pohyby ve spojení s dlouhou chůzí mohou mohou vyvolat potíže s menisky či křížovými vazy v kolenou a často vedou k artritidě. Při golfu může dojít také k poškození skupiny svalů, které pohybují ramenním kloubem, tzv. rotátorové manžety. Kontaktujte fitness trenéra Vladimíra Veverku, který připraví vaše těla na golf a zdravotní problémy se vás nebudou týkat.

Golf a zdravotní problémy spojené s věkem

Golf je sport rozšířený i mezi hráči ve vyšším věku. Je pro ně hrou přinášející pobyt na vzduchu a báječně strávený den s přáteli. Těmto lidem se obvykle nechce chodit do posilovny a argumentují, že už nejsou nejmladší. Ať jste mladý nebo starší, muž či žena, domluvte se s osobním trenérem Vladimírem Veverkou. Sestaví vám cvičební program ale i zdravý jídelníček na míru. Můžete si přece užít golf a zdravotní problémy nechat stranou!

V praxi vidíme, že stále mladší ročníky mají potíže s páteří způsobené sedavým zaměstnáním. A právě vy, kdo pravidelně aktivně nesportujete, můžete si zdravotní problémy z golfu snadno vyrobit. Na golfu ujdete klidně i deset kilometrů a hra vyžaduje rychlý švih a silný úder. To pocítí nejen vaše páteř, ale také svalstvo na nohách a rukou. A rotační pohyby nejsou žádoucí ani pro páteřní obratle ani pro klouby vašich nohou a rukou.

Chcete-li si golf opravdu užít, začněte cvičit s profesionálním trenérem a odborníkem na výživu Vladimírem Veverkou a zdravotní problémy z golfu znát nebudete.

Golf a zdravotní problémy - ostatní podstránky s golfem spojené

MyFitnessTrainer logo

Vladimír Veverka
Posilovna AXAGYM - Hotel AXA
Na Poříčí 40/1051
Praha 1 - Nové Město

© All rights reserved.