Cvičení doma

Cvičení doma? Proč vůbec cvičit?

Pokud nejste přívrženci aktivního cvičení, je možná teď ta chvíle, kdy změníte svůj názor. Cvičení dopomáhá jak k fyzické tak k psychické vitalitě, uvolňuje velice často od různých bolestí, odbourává stres, místo kterého se dostavuje pocit uspokojení vlivem hormonů vylučovaných tělem, a samozřejmě cvičením lze dosáhnout posílení celého těla včetně zlepšení zdravotního stavu (srdce, plíce atd.)

Jak můžeme vidět, tak cvičení doma nebo ve fitcentru řeší nespočet problémů a je bezpochyby vhodné pro každého jednotlivce. Určitě ve cvičení dome nebo ve fitcentru nikdo nevidí nic špatného, v čem tedy bývá problém? Nejčastěji je to lidská lenost, nebo časově omezené možnosti. Když obě tyto varianty spojíme, nabídne se vám naše unikátní řešení – Osobní trenér, který s vámi bude cvičit u vás doma!

Cvičení doma - opravdu potřebuji trenéra?

Zacvičím si doma sám, opravdu potřebuji osobního fitness trenéra? Někteří lidé se domnívají, že můžou li něco dělat doma, můžou to dělat absolutně sami a nikoho k tomu nepotřebují. To je možná pravda v ostatních věcech ale o cvičení doma nebo i v posilovně toto tvrzení neplatí v případě, jedná li se o někoho méně zkušeného a znalého, nebo dokonce o úplného začátečníka.

Pomineme začátky a motivaci od fitness trenéra, které se věnujeme jedno podtéma v tomto tématu a přejdeme rovnou k praktické části a k tomu jak to v realitě vypadá, pokud se bavíme o začátečnících či mírně pokročilých, kteří se pokusí cvičit bez osobního fitness trenéra. Pokud někdo méně zkušený začne cvičit doma na vlastní pěst, často neví hned několik věcí:

  • Jaké cviky cvičit, aby byla posílená konkrétní partie
  • Jak dané cviky správně provádět
  • Jaký počet opakování (případně s jakým závažím se má cvik provádět)
  • Kolik má být sérií a jaká má být pauza mezi sériemi
  • Jakými cviky danou partii procvičit
  • Jak se správně protahovat po cvičení
  • Co jíst, jakou dobu nechat svaly odpočívat před jejich dalším namáháním

 

A další důležité informace které jsou naprosto nepostradatelné pro správné, neboli pro zdravé a efektivní cvičení. Tyto všechny znalosti samozřejmě osobní kvalifikovaný fitness trenér má. Někdo by si mohl říct: „Nepotřebuji fitness trenéra, od čeho je internet?“. Naneštěstí všechny tyto jmenované i další nejmenované aspekty jsou individuální pro každého jedince. Chce to rozsáhle znalosti a zkušenosti, které má osobní fitness trenér, aby mohl analyzovat a vytvořit konkrétní tréninkový plán na konkrétním jedinci.

Kontaktujte Vladimíra,

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA
Kontakt
Poznámky

Cvičení doma - co bez osobního fitness trenéra riskuji?

Bez osobního fitness trenéra riskuji hned 2 zásadní věci, jako to ostatně vyplívá z předchozího podtématu. První zásadní věcí je, že moje cvičení doma nebude maximálně efektivní – v tom lepším případě. V horším bude neefektivní neboli jednoduše řečeno – bude nanic! Pokud nějak porušuji věci, které jsme si výše vypsali (například mám špatný počet sérií, moc lehké závaží, dostatečně nejím a podobně) bude cvičení bez osobního fitness trenéra jednoduše ztráta času. Takže riskuji, že všechno moje úsilí a můj čas přijde vniveč, což by se vám s osobním trenérem fitness nemohlo stát.

Druhá z věcí, kterou riskuji a je ještě podstatnější než ta první je zdraví. Pokud vše dělám správně, jen mám moc malé závaží například pro nabrání svalové hmoty, tak „jen“ ztrácím svůj čas. Ovšem když například cvik provádím špatně, tak hazarduji se svým zdravím, zvláště jedná li se pak ještě o vyšší váhy. Přičemž bolesti se nemusí projevit hned, ale až klidně po pár měsících kdy už je na světě zdravotní komplikace která se špatně řeší. Neriskujte tedy svoje zdraví a cvičte se svým osobním trenérem fitness z pohodlí vašeho domova. Osobní fitness trenér = záruka vašeho zdraví a výkonu.

Cvičení doma - nejtěžší je začít!

Nejtěžší je začít a ve cvičení to platí dvojnásobně, jelikož začátky mohou být velice obtížné. Začátečníci velice často podávají slabší výkon, kvůli nedostatečné motivaci. To se ovšem dá tvrdit i o pokročilejších jedincích. Přeci jenom kolik lidí by se ve školách učilo, kdyby je k tomu učitelé „nemotivovali“. Se cvičením je to dosti podobné. Někdo dokáže cvičit a dřít sám na maximum přesně jak má, ovšem to je velice obtížné a takový člověk musí mít perfektní sebe-disciplínu. Proto je určitě reálnější a i příjemnější varianta, aby na mě někdo dohlížel, radil mi a motivoval mě a ještě v pohodlí mého domova. Proto je cvičení doma s osobním fitness trenérem tak žádané a efektivní.

Osobní fitness trenér vám nejenom ušije tréninkový plán na míru, řekne, jak máte cvičit a dá vám nejrůznější rady a tipy, ale dá vám taky motivaci. Motivaci nejenom k tomu začít, ale motivaci v průběhu celého tréninku a celé vaší spolupráce s vaším osobním fitness trenérem. S osobním fitness trenérem to dotáhnete díky jeho výcviku a motivaci do vašeho stanoveného cíle!

Cvičení doma - přináší pohodlí

Pokud patříte k lidem, kteří jsou neradi okoukávány obecenstvem při jejich cvičení, tak je toto “cvičení doma” pro vás ideální. Ať už je to z důvodu, že vám to přijde nepříjemné, nebo chcete mít na své cvičení prostě jen absolutní klid a soustředěnost, díky našemu osobnímu fitness trenérovi který se dopraví až k vám domů je obojí možné. Existuje i možnost že jste časově vytíženi na to, abyste dojížděli pravidelně do fitness centra si zacvičit, pak je pro vás volba osobního fitness trenéra určitě nezbytná. Nebo si prostě jen chcete dovolit trochu luxusu a nebýt mezi potícími se sportovci někde ve fitness centrum nebo posilovně.

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, tento „luxus“ si může dovolit opravdu každý. Dopřejte si vašeho osobního fitness trenéra i vy a pozorujte na sobě viditelné zlepšení, které je jen prvním krokem k dosažení vašich cílů, s jejichž dosáhnutí vám váš osobní fitness trenér milerád pomůže.

Cvičení doma - fitness trenér pro všechny úrovně

Fitness trenér není jen pro začátečníky a mírně pokročilé, ale pro všechny muže i ženy bez rozdílu doby, které se věnují cvičení. Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, fitness trenér který s vámi bude cvičit z pohodlí domova je určitě ta správná volba.

Cena: 
jednorázový trénink – 1900 Kč (60-90 min.)
10 tréninků – 15 000 Kč (60-90 min.)