Cross training Praha

Cross training Praha – co to je Cross training?

Pojem Cross training možná slyšel i člověk který se cvičením nezabývá více do hloubky. Co se ovšem pod slovem Cross training opravdu skrývá, ví jistě již menší část z těchto lidí. Pod pojmem Cross training si lidé představují více věcí. Někdo si pod pojmem Cross training představuje jen další cvičební techniku, pro někoho je Cross training životní styl, pro někoho hluboká vášeň a filozofie. Začneme s tím, že si řekneme co Cross training není.

Cross training rozhodně není jen nějaký další neefektivní rádoby moderní styl cvičení. Není pro lidi, kteří nechtějí nic měnit na svých praktikách cvičení ani pro někoho kdo nechce posunout své cvičení na další úroveň. Cross training je naprosto revoluční efektivní způsob tréninku, je to převratná filozofie toho jak docílit požadovaných výsledků co nejefektivněji. Pokud se člověk pro Cross training nadchne a pochopí jeho pravou podstatu a užitečnost, stane se doslova součástí jeho života.

Cross training Praha – proč Cross training?

Praha je plná krásných kulturních míst. Praha je také místo kde sídlí váš osobní trenér Vladimír Veverka, který zde profesionálně vyučuje Cross training Praha. Každý člověk má rozdílnou strukturu těla, jsou různé “škatulky“ kam můžeme jednotlivé typy postav se společnými rysi zařadit. Lidé v rozdílných škatulkách mají tedy rozdílné fyzické předpoklady. Oproti Cross training tréninku se spousta dnešních fitness programů se většinou zaměřuje na jednu oblast tréninku – například vytrvalost, sílu, rychlost atd.

Tímto způsobem tréninku daný sportovce/sportovkyně velice limituje svoje možnosti. Například lidé co trénují vytrvalostní tréninky, zřejmě nikdy nebudou vzpírat těžká závaží, jelikož jejich tělo pro tuto oblast není přizpůsobeno. Naopak lidé, co například trénují pouze objemová cvičení v posilovně, asi nikdy nebudou vyhrávat sprinterské závody. Cross training Praha má snahu vytvořit komplexní fyzickou přípravu. Cross training Praha se zaměřuje na možnosti a schopnosti těla každého člověka a tím je pro každého jednotlivce trénink tak unikátní, individuální a efektivní.

Cross training Praha – jak Cross training funguje?

Cross training dbá na to, aby byly procvičeny dokonale všechny partie a aby tělo bylo cvičeno ve všech oblastech, jako je výbušnost, vytrvalost, síla, pružnost, koordinace, hbitost, stabilita, přesnost a další. Cross training využívá cviky, které jsou vícekloubové a jsou prováděné o vysoké intenzitě. Tyto cviky se velice pravidelně obměňují, aby se tělo nemohlo adaptovat. V Cross training Praha se dozvíte, jaké cviky se hodí jako šité na míru pro vaše tělo. Dozvíte se co jíst při Cross training tréninku, uvidíte praktické ukázky Cross training tréninku.

Cross training​ Praha – pro koho je Cross training určen?

Cross training Praha není pouze pro zkušené mladé sportovce. Cross training Praha není omezen věkem ani úrovní. Cross training by si měl vyzkoušet každý kdo je zapálený pro to nejen zkusit něco nového, ale docílit maximálního výsledku. Cross training neklade žádné omezení a cvičit ho tak může opravdu každý a to z toho důvodu, že Cross trainingje vždy přizpůsobený možnostem každého jednotlivce. Proto je Cross training vhodný naprosto pro každého bez rozdílu.

V Cross training Praha se dozvíte, jaké cviky se hodí jako šité na míru pro vaše tělo. Dozvíte se také co jíst při Cross training tréninku, uvidíte praktické ukázky Cross training tréninku které následně budete cvičit. Cross training Praha je ideální místo pro začátečníky i pokročilé.

Cross training Praha – Cross training vs. posilovna

Rozdíl mezi Cross tréninkem a tréninkem v klasické posilovně je hlavně ten, že v posilovně se cvičí cviky zaměřené na konkrétní svalové skupiny. Naproti tomu Cross trénink je koncipovaný tak aby se procvičilo komplexně celé tělo. Častá chyba lidí co cvičí v posilovně je taková, že nezvolí vhodné nekombinování svalových skupin, které cvičí.  Cross training je podobný kruhovým tréninkům ve kterém nejsou pauzy.

Cross training Praha – jak začít s Cross training?

V první řadě je si třeba o Cross training něco přečíst - například článek na této stránce. Člověk by měl mít alespoň hrubou představu o tom co Cross training trénink a Cross training strava opravdu obnášejí. Jak již bylo zmiňováno Cross training není omezen věkem ani zkušenostmi se cvičením. Tudíž se není třeba čehokoliv bát a ve svém městě si najít kvalitní Cross training trenéry. Cross training trenéři pomohou člověku osvojit si veškerou filozofii Cross training. Váš osobní trenér vám pomůže překonat největší překážky. Vladimír Veverka a jeho Cross training Praha jen tu pro vás.

Cross training Praha – strava pro Cross training

Ptáte se co jíst při Cross trainingu? Cross training strava je ve stylu pravěkých pokrmů. Tato specifická Cross training strava se nazývá “paleo“. Cross training paleo strava spočívá ve stejné skladbě jídelníčku jako jedli naši předkové v pravěku. V pravěku se dalo sníst pouze to, co si kdo nasbíral, nebo chytil a upekl. Cross training strava paleo je tedy 100% přírodní strava. Z Cross training jídelníčku se tedy především škrtají produkty pozdější doby, jako jsou mléčné produkty, obiloviny sušenky, dorty a všechny nejrůznější pochutiny.

Cross training jídelníček se tedy poté skládá z Ovoce a zeleniny, oříšků, masa a vajíček. Tuky se tedy velice omezují a v tomto Cross training jídelníčku se nahrazuje do jisté míry sacharidy. Prvních pár týdnů kdy se dodržuje Cross training jídelníček je pro sportovcovo tělo často obtížných, ovšem když se toto období překoná, pak si mnozí pochvalují zmenšení celkové únavy, odstranění těžkosti při trávení a snížení míry alergií. Cross training strava paleo tedy opravdu má něco do sebe.

Cross training Praha – cvičební plán pro Cross training

Pokud chcete začít s Cross training a jste z Prahy, pak velice těžko naleznete lepší místo ke startu vašeho Cross training Praha u profesionálního osobního trenéra Vladimíra Veverky. Jakožto profesionální Cross training trenér vám Vladimír Veverka sestaví cvičební plán a jídelníček na míru šitý všemu tělu, schopnostem a cílům. Cross training trénink vám otevře cestu k novým a efektivním možnostem tréninku a celkovému zlepšení všech fyzických schopností.